Manekin głowa

Aranżacja sklepów bywa  sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla osób mających niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie. Szczególnie istotne jest zadbanie o to, by prawidłowo wyeksponować asortyment, a przy tym zapewnić klientom wygodną przestrzeń i możliwość swobodnego poruszania się po sklepie. W wielu sklepach dodatki, czapki czy szaliki stanowią znaczną część lub całość asortymentu – warto wtedy zdecydować się na zakup ekspozytorów głów zamiast pełnych manekinów. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać głowy manekinów w aranżacji sklepu.

Do czego służy głowa manekina?

Najczęstszym zastosowaniem ekspozytorów głowy jest prezentacja czapek i dodatków, takich jak okulary przeciwsłoneczne czy apaszki i szaliki. Z tego powodu w wielu sklepach głowy manekinów są dodatkiem do pełnych modeli i są umieszczane na przykład na półkach czy osobnych statywach. Zdarza się też, że stanowią główne wyposażenie sklepów. Istnieje wiele miejsc, w których sprzedaje się wyłącznie dodatki, albo na przykład pamiątki – w tym czapeczki. Do tego bardzo często są to sklepy o niewielkiej powierzchni – manekiny-głowy są wówczas jedynym rodzajem manekinów, jaki w ogóle wchodzi w grę.

Jak dobierać ekspozytory głowy?

Ważne jest, by manekin-głowa był dobrze dobrany do asortymentu i wystroju sklepu. W większości przypadków dobrze sprawdzą się manekiny abstrakcyjne lub z delikatnym zarysem twarzy, takie jak https://sklep.moremannequins.pl/ekspozytory-glowy.84. Abstrakcyjne głowy manekinów dobrze prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach, z kolei w przypadku realistycznych warto zadbać o to, by dobrać odpowiednią perukę.

Ważna jest dbałość o spójność stylistyczną sklepu – jeżeli już zdecydowaliśmy się na określony rodzaj ekspozytorów głowy, to warto się go trzymać. Najlepiej więc jeszcze przed urządzeniem sklepu przygotować koncepcję, jak ma wyglądać i dobierać pasujące do całości elementy. Takie szczegóły są często niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale mają ogromny wpływ na ogólne wrażenia klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here