Letnie, owocowe zakupy!

Bardzo często udając się latem do sklepu w celu zrobienia zakupów spożywczych dla całej rodziny z półek działu warzywno-owocowego kuszą nas piękne, kolorowe, lśniące owoce. Ma je w swoim asortymencie niemalże każdy sklep spożywczy. Im zaś sklep jest większy, tym większy wybór owoców oferuje swoim klientom. Jak wykorzystać oferowane nam przez sklepy smakołyki, jakimi bez wątpienia są dostępne latem owoce? Warto zasięgnąć informacji w internecie. Ludzie bardzo często zadają tam pytania dotyczące tego typu produktów spożywczych, na przykład jak pokroić ananasa czy jak skutecznie obrać pomelo. Poniżej podajemy kilka niezawodnych pomysłów, jak wykorzystać owoce.

1. Zrobić sok lub lemoniadę!
Owoce, których latem dostępne jest na rynku całe mnóstwo, zachęcają do tego, by wykorzystać je jako „materiał” na własnoręcznie sporządzony, zdrowy i ekologiczny sok. Wystarczy najprostsza sokowirówka lub wyciskarka do cytrusów, by przygotować sok z wybranych przez nas składników. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku cytrusy, które są owocami bardzo soczystymi, dzięki czemu są bardzo wydajne w przypadku wyciskania z nich soku.
Oprócz soku świetną propozycją na lato jest również lemoniada. Jak ją przygotować? Na początek należy zaopatrzyć się w swoją ulubioną herbatę. Następnie do przegotowanej wody wrzucić kilka torebek wspomnianej herbaty (najlepiej dwie do czterech, w zależności od tego, jak intensywny smak chcemy uzyskać). Gdy ta zdąży się już zaparzyć, torebki należy wyjąć, zostawić dzbanek z napojem do ostygnięcia, następnie zaś wstawić do schładzarki, zaś po wyjęciu naczynia uzupełnić napój, dodając do niego ulubione owoce w dowolnej ilości. Świetny efekt daje również wrzucenie do środka kilku listków mięty – napój będzie dzięki temu jeszcze bardziej orzeźwiający, a co za tym idzie – jeszcze lepiej będzie latem gasił pragnienie.

2. Przygotować sałatkę owocową!
Sałatki owocowe są szczególnie interesujące zwłaszcza dla dzieci, które niejednokrotnie przygotowują je w przedszkolach lub szkołach w ramach zajęć praktycznych. Po osiągnięciu dorosłości większość z nas zapomina jednak o tym jakże pysznej i orzeźwiającej przekąsce. Dlatego też lato jest wspaniałą okazją do tego, by przypomnieć sobie o sałatkach owocowych. Jedną z największych ich zalet jest to, że pozwalają nam na dowolne modyfikowanie tego dania oraz dodawanie do niego takich składników, które smakują nam najbardziej. Dlatego też zachęcamy do tego, by kilka letnich popołudni poświęcić na udanie się do lokalnego sklepu spożywczego, rozejrzenie się i sprawdzenie, jakie owoce oferowane są nam na dziale warzywnym. W przypadku dokonywania zakupu artykułów na sałatkę owocową nie warto się ograniczać. Jeśli widzimy owoc, który zdaje się nam apetyczny, po prostu go kupmy. Jeśli nie wykorzystamy go podczas przygotowywania sałatki owocowej, będziemy mogli go po prostu zjeść lub przygotować z niego pyszny sok lub lemoniadę. Dodatkowo sałatkę owocową można uzupełnić dodatkami takimi jak bita śmietana, wiórki kokosowe lub polewa czekoladowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here