karmy dla psów

Jeśli masz w domu czworonożnego przyjaciela, bez wątpienia go uwielbiasz i kochasz. Jest to nietypowy domownik, bez którego nawet po krótkim czasie ciężko wyobrazić sobie życie. Jak zatem należy o niego zadbać we właściwy sposób, by mógł cieszyć się on odpowiednim samopoczuciem? Należy pamiętać o tym, że zarówno psy, jak i koty mają podobne organizmy do naszych, co oznacza, że pokarmy w dużej mierze regulują ich samopoczucie i stan zdrowia. Domowe zwierzaki nie są w stanie jednak zadbać samodzielnie o pokarmy, dlatego to zadanie należy do nas.

Co zatem zrobić? Odpowiedź jest stosunkowo prosta. Otóż należy wybierać wysokiej jakości karmy dla psów, które będą miały bardzo pozytywny wpływ na zachowanie ich organizmu. Skąd brać taką karmę, ile ona kosztuje i jak dopasować ją do psa, skoro nie jest w stanie samodzielnie opowiedzieć nam o swoich preferencjach? Zapraszamy do lektury, gdzie rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.

Zawartość mięsa

Im więcej, tym lepiej. Oczywiście psy również potrzebują innych składników odżywczych, dlatego niewielka obecność warzyw, bulionu, czy nawet węglowodanowych dodatków typu ryż lub ziemniaki, nie powinna być dla Ciebie zaskoczeniem. Dla psa to również nie jest szkodliwe, jeśli karmy dla psów wyprodukowane są w większości z produktów mięsnych.

Rodzaj mięsa i jego jakość

Nie każdy pies może spożywać kurczaka, inny będzie mieć problemy z trawieniem wieprzowiny lub wołowiny, natomiast inny źle zareaguje na ryby. Jak zatem dopasować karmy dla psów? Przy pomocy metody prób i błędów. Oferując swojemu psu przez kilka dni karmę, należy patrzeć, czy mu smakuje i jak się zachowuje. Nie zmuszajmy go do jedzenia – nawet jeśli wybierasz produkty z linii super premium. Sprawdzaj też w składzie, jakie mięso zostało wykorzystane. Jeżeli nie ma informacji nt. podrobów lub konkretnych części, załóż, że jest to najniższa jakość i po prostu jej unikaj.

Obserwuj zachowanie psa

Może okazać się, że Twojemu pupilowi mogą nie służyć nawet najdroższe karmy dla psów. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ może okazać się, że jest on alergikiem i ma po prostu uczulenie na jakiś składnik, który pojawia się we wszystkich karmach od tej marki. Innym przykładem może być rodzaj mięsa, który będzie powodować gazy i niestrawność. Obserwuj zatem zachowanie swojego czworonożnego przyjaciela i jeśli będą pojawiać się jakiekolwiek nieprawidłowości, reaguj na nie w sposób natychmiastowy. Dzięki temu wyeliminujesz ogrom problemów zdrowotnych i sprawisz, że Twój pies będzie szczęśliwy oraz pełny energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here