Czym zajmuje się flebolog

Kilku specjalistów może się zajmować leczeniem żylaków kończyn dolnych. W tym miejscu można wymienić specjalistę medycyny estetycznej, dermatologa oraz chirurga naczyniowego. Lekarz od żylaków jest określany jako flebolog. Flebologia to dziedzina medycyny, która wywodzi się z chirurgii naczyniowej i zajmuje się leczeniem chorób układu żylnego.

Leczenie żylaków

Można powiedzieć, że żylaki to po prostu manifestacja przewlekłej niewydolności żylnej. Chirurgia naczyniowa skupia się na chorobach w obrębie naczyń krwionośnych – żył oraz tętnic. Głównym celem operacji wykonywanych przez chirurgów jest poszerzenie światła oraz udrożnienie naczyń zwężonych chorobowo. Ważną rolę odgrywa także wstawianie protez naczyniowych oraz usuwanie patologii w żyłach lub tętnicach. Klinika flebologii powinna być bardzo dobrze wyposażona, żeby lekarz miał ułatwione zadanie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że leczenie inwazyjne żylaków również wchodzi w zakres działalności tej specjalizacji. Dosyć duża część społeczeństwa zmaga się z problemem żylaków. Warto mieć na uwadze, że dotyczy to blisko 30% populacji, w tym 25% mężczyzn oraz 30% kobiet. Wybór placówek, które oferują leczenie jest bardzo duży, więc każdy pacjent może liczyć na pomoc.

Metody leczenia żylaków

Trzeba pamiętać, że dostępne są zarówno placówki prywatne, jak i państwowe. Stripping żył to jedna ze starszych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Obecnie jednak lekarze mają dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz technologii. Wykorzystywana jest przede wszystkim laserowa ablacja żylaków, ablacja parą wodną oraz termoablacja radiowa metodą RFITT Ceylon. Większe bezpieczeństwo to największa zaleta tych zabiegów. Nie trzeba nawet nacinać skóry, więc nie musisz martwić się o blizny lub przebarwienia na skórze. Cała procedura zajmuje zazwyczaj kilka godzin, dzięki czemu pacjent może jeszcze tego samego dnia opuścić oddział. Przed każdym zabiegiem konieczna jest wizyta u chirurga naczyniowego. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się flebolog Warszawa. Najlepiej korzystać z usług renomowanych specjalistów, którzy cieszą się dobrą opinią i wiele lat działają na rynku. Wtedy można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here