Jak ściągnąć paznokcie żelowe

Hybrydy lub paznokcie żelowe to coraz popularniejszy sposób na piękne, zadbane dłonie. Nakładanie żelu pozwala na przedłużenie naturalnych paznokci za pomocą szablonu lub tipsa. Efekt utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Wystarczy więc jedna wizyta w salonie kosmetycznym, aby cieszyć się zadbanymi dłońmi przez długi czas.

Nakładanie paznokci żelowych nie jest skomplikowaną czynnością, a przy minimum zdolności manualnych można zabieg zrobić samodzielnie. Potrzebny będzie do tego odpowiedni sprzęt: lampa UV, zestaw specjalnych żelowych lakierów, przyrządy do manicure, a także aceton czy cleaner.

Proces nakładania paznokci żelowych powinien zacząć się dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia. Należy usunąć skórki, nadać paznokciom pożądany kształt, wygładzić i zmatowić płytkę paznokcia za pomocą pilniczka, na koniec ją zmatowić cleanerem i nałożyć primer kwasowy.

Kolejny etap to nałożenie żelu i pomalowanie paznokcia. Każda warstwa nakładana na paznokcie jest oczywiście utwardzana w lampie UV, co sprawia, że zabieg jest dość długotrwały. Samodzielne nakładanie żelu może zniszczyć paznokcie. Niekiedy też działalność niewprawionej kosmetyczki może przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto przemyśleć wizytę w dobrym salonie kosmetycznym. Jeśli chcemy mieć dobrze i profesjonalnie zrobione paznokcie, które utrzymają się przez naprawdę długi czas, należy w nie zainwestować około 70 – 100 zł. To niemało, ale jeśli nie chcemy malować codziennie paznokci zwykłym lakierem, a zależy nam na ładnym i schludnym wyglądzie naszych dłoni, warto umówić się na zabieg.

Wiele kobiet decyduje się na samodzielne zdejmowanie paznokci żelowych. To prosta droga do zniszczenia sobie paznokci na długie miesiące. Jeśli już musimy zdejmować żele same, warto zainteresować się wcześniej jak ściągnąć paznokcie żelowe, tak aby straty były jak najmniejsze.
Jest kilka metod, a wybór odpowiedniej zależy od nas samych.

Pierwsza, najbezpieczniejsza z nich to moczenie paznokci w ciepłym acetonie. Wystarczy ogrzać nieco aceton (uwaga, jest łatwopalny!) w miseczce z ciepłą wodą. Następnie wacik nasączony acetonem trzeba nałożyć na paznokcie, całość owinąć folią aluminiową i zostawić na 30 minut. Paznokieć żelowy powinien zejść sam. To chyba najprostsza, najbezpieczniejsza i najmniej radykalna metoda ściągania paznokci żelowych. Innym sposobem jest spiłowanie sztucznego paznokcia pilnikiem. Niestety, ta metoda wymaga dużo wprawy, precyzji i skupienia. Granica między naszym naturalnym a sztucznym paznokciem jest cienka, trzeba uważać aby nie zetrzeć własnej płytki – wtedy paznokcie mogłyby stać się za cienkie, łamać się i wyginać. Można do tego celu wykorzystać frezarkę do paznokci, ale w rękach niedoświadczonej osoby może być to narzędzie zabójcze dla płytki paznokcia.

Paznokcie żelowe to świetny sposób, aby zadbać o swoje dłonie poświęcając na to minimum czasu i wysiłku. Warto jednak pamiętać aby przy nakładaniu ich korzystać z dobrych salonów fryzjerskich, tak aby nie zniszczyć sobie paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here