jak leczyć grypę
fot. Pexels.com

Grypa to infekcja wirusowa, której doświadczył prawie każdy. Często bagatelizujemy jej objawy i próbujemy leczyć się na własną rękę. W niektórych przypadkach grypa może być groźna dla zdrowia, dlatego nie powinniśmy jej lekceważyć. 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/grypa-co-musisz-o-niej-wiedziec/

Czym jest grypa?

Grypa to choroba o podłożu wirusowym, która atakuje głównie układ oddechowy. Można ją przenosić drogą kropelkową. O zarażenie się nią nie jest trudno, ponieważ jest bardzo zaraźliwa – wystarczy zwykły uścisk dłoni lub krótka rozmowa z osobą zarażoną. Grypę dzieli się na trzy rodzaje – grypę A charakterystyczną dla ludzi, koni, świń i ptaków, grypę B występującą wyłącznie u ludzi oraz grypę C dotyczącą jedynie ludzi i świń. Ta ostatnia ma najczęściej bardzo łagodny przebieg. Grypowa infekcja wirusowa może czasem prowadzić do niebezpiecznych powikłań takich jak bakteryjne zapalenie płuc, wzmożenie przewlekłej niewydolności serca, cukrzycy lub astmy, problemy z zatokami czy zapalenie ucha. W skrajnych przypadkach grypa może doprowadzić do zgonu, dlatego nie można bagatelizować jej objawów i szybko rozpocząć właściwe leczenie.

Jakie objawy ma grypa?

Objawy grypy dla wielu są dość znane. U chorych występuje najczęściej wysoka temperatura ciała, zatkany i zakatarzony nos oraz bóle głowy. Podczas infekcji odczuwa się także bolesność stawów i mięśni, silne dreszcze i uczucie ogólnego rozbicia organizmu. Chorzy na grypę skarżą się także na brak apetytu i nieustanne zmęczenie. Objawy tej infekcji wirusowej pojawiają się już po dwóch dniach od zarażenia. Znikają równie szybko i ustępują maksymalnie po tygodniu.

Jak leczyć się podczas grypy?

Jeśli grypa nie daje mocno o sobie znać, można samodzielnie się wyleczyć za pomocą leków dostępnych bez recepty o właściwościach przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Leczenie można także wesprzeć produktami medycyny naturalnej takimi jak cytryna, miód czy imbir. Aby szybko się wyleczyć, powinniśmy dużo odpoczywać i często się nawadniać, a także zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. 

Zobacz także: http://mitomamka.pl/jak-leczyc-endometrioze/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here