Gdzie nocować w górach

Zakopane to jedna z najbardziej popularnych turystycznie miejscowości w Polsce. O atrakcyjności tego miasta w największej mierze decyduje na pewno bliskość gór, latem zapraszających do urokliwych wędrówek, zimą natomiast do śnieżnych szaleństw. Ale Zakopane to też miejsce przesiąknięte podhalańską kulturą i historią oraz wychodzące naprzeciw swoim licznym gościom i zapewniające im moc atrakcji i rozrywek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – nie tylko piechurzy i zdobywcy podniebnych szczytów.

Dla kogo górskie schroniska?

Planując pobyt w najsłynniejszej podtatrzańskiej miejscowości warto odpowiednio wcześniej zastanowić się nad formą noclegu. Baza noclegowa jest tutaj niezwykle bogata i prawie zawsze znajdzie się jakiś wolny pokój, ale jeśli chcemy, aby nasze wakacje były pod każdym względem udane i komfortowe, nie powinniśmy pozostawiać tak ważnej kwestii przypadkowi. Na pewno każdy wybierający się w Tatry turysta słyszał o położonych w sercu tych gór schroniskach. Oczywiście oferują one miejsca noclegowe, jednak warto mieć na uwadze ich obłożenie, zwłaszcza w środku sezonu, jak i fakt, że – jak wynika z samej ich nazwy – bardziej są to miejsca przeznaczone do „schronienia” się, niż do kilkudniowego komfortowego wypoczynku. Pokoje w górskich schroniskach są zwykle wieloosobowe, a łazienki wspólne, w ciągu dnia natomiast przetaczają się przez ich progi setki turystów, pragnących odpocząć, zamówić posiłek lub skorzystać z toalety. Przy tym nie da się odmówić schroniskom klimatu i uroku, jednak to, co dobre dla zaprawionych w bojach górskich turystów, niekoniecznie musi się spodobać tym, którzy w czasie urlopu potrzebują ciszy i prywatności.

Baza noclegowa w mieście

Zostawmy jednak położone z dala od cywilizacji schroniska. W samym Zakopanem nie brakuje hoteli i prywatnych kwater, w których można się zatrzymać. Całkiem nowym rozwiązaniem są apartamenty na wynajem. Ta dość luksusowo brzmiąca propozycja od standardowych form noclegu różni się przede wszystkim stuprocentową prywatnością. Ale apartament to też wygoda nieograniczonego dostępu do kuchni o każdej porze, większa przestrzeń i zapewnione miejsce parkingowe. Wynajem apartamentu (na przykład u JLS Apartamenty) cenowo nie odbiega drastycznie od opłat za nocleg w pokoju hotelowym czy tym znajdującym się w prywatnym góralskim domu. A zapewnia zupełnie inne warunki, które docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi, ale i każda inna osoba, która niekoniecznie chce dzielić korytarz z innymi grupami turystów, czy kilka razy dziennie spotykać gospodarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here