Czysta broń to sukcesy na strzelnicy lub polowaniu

Nie każdy właściciel broni palnej zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest jej czyszczenie. Zdarza się, że wychodzi on z takiego założenia, że skoro broń działa, a on trafia do celu, to nie ma co sobie zawracać głowy jej systematyczną konserwacją. A to duży błąd w myśleniu.

Agresywne kwasy w lufie

Wystarczy bowiem prześledzić, co dzieje się na przykład w momencie strzału tylko w samej lufie. Osadzają się w niej choćby resztki niedopalonego prochu i sadzy, które powstają w wyniku reakcji chemicznych z udziałem kwasu azotowego i kwasu siarkowego. Sadze prochu strzelniczego zawierają więc pozostałości tych bardzo agresywnych kwasów, które poza tym działają na broń przy bardzo wysokim ciśnieniu i temperaturze. Przede wszystkim nieczyszczone elementy broni zaczynają korodować.Bez względu na to z jakiego rodzaju stali zostały wykonane.

Skoro broń w czasie strzału pracuje w tak trudnych warunkach, to właśnie jej czyszczenie i konserwacja są tak ważne dla jej sprawnego działania przez długie lata. Na pewno takie regularne czynności uchronią jej właściciela przed kosztownymi naprawami lub kupowaniem drogich części, które z czasem ulegają uszkodzeniu.

Na to trzeba wydać nawet czasami wydać do kilku tysięcy złotych, gdy tymczasemwystarczy wejść na stronę: https://armytec.pl/pol_m_STRZELECTWO_czyszczenie-broni_zestawy-do-czyszczenia-broni-268.html , aby zaopatrzyć się w profesjonalne zestawy do czyszczenia broni. Wyposażone są one w kompleksowe rozwiązania pozwalające na czyszczenie i konserwację każdej broni krótkiej, karabinów lub strzelb. Każdy ze składników tych zestawów jest najwyższej jakości, dlatego oferowane przez Armytec produkty cieszą się jak najlepszą opinią nawet u najbardziej wymagających klientów.

Różne ceny

W ofercie Armytec znajdują się zestawy do czyszczenia i konserwacji broni w bardzo zróżnicowanych cenach. Są już takie za kilkadziesiąt złotych, które w jednym opakowaniu posiadają trzy podstawowe elementy konieczne do prawidłowego czyszczenia broni,czyli szczotki z fosforobrązu, bawełnianego mopa i bawełniane flanele.

Na przykład fosforobrąz, z którego wykonane jest włosie szczoteczki jest bardzo odporne na ścieranie i zgniatanie. To powoduje, że taki zestaw będzie służył dłużej niż inne w podobnej cenie. Włosie to nie powoduje również zarysowań, zadrapań i jakichkolwiek innych uszkodzeń konserwowanej broni. Mop w tym zestawie wykonano w 100 procentach z bawełny. Ma on dzięki temu maksymalną chłonność. Skład flaneli to również w stu procentach bawełna.

Kupić tu można również droższe produkty, kosztujące kilkaset złotych. W takiej cenie jest również nowy i ulepszony zestaw polowy. Waży on niecałe 400 gramów i mieści się w dołączonej do zestawu torbie. Dzięki produktom dostępnym na stronie ArmyTec proces czyszczenia, który może z początku wydawać się bardzo skomplikowany, staje szybko niezwykle prostym nawykiem. Zwłaszcza, gdy konieczność czyszczenia broni potwierdzona zostaje dobrym wynikami na strzelnicy lub polowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here