Co zjeść na randce?

Dobre jedzenie to coś, co w prawie każdym potrafi wzbudzić emocje. Jeszcze codzienne, rutynowe posiłki część osób traktuje lekko, nie zastanawiając się nad nimi. Ot, po protu coś trzeba zjeść, więc coś się gotuje, albo kupuje na mieście i zjada nie zastanawiając się specjalnie nad tym, co to jest. Od czasu do czasu jednak, każdy mierzy się z wyjątkową okazją, która wymaga jedzenia na najwyższym poziomie.
Z pewnością jedną z takich okazji jest randka. Czy to pierwsza, z osobą o którą trzeba było długo zabiegać, czy to taka na uczczenie kolejnej rocznicy znajomości lub ślubu. Randka, każda randka, zawsze wymaga odpowiedniej oprawy. Kwiaty, muzyka, restauracja – możliwości zorganizowania niezapomnianej randki jest wiele. Nawet jednak, jeśli nie chcemy spędzić razem czasu w restauracji, warto pomyśleć o odpowiednim posiłku. W końcu, każda randka może skończyć się śniadaniem, ale najpierw musi być kolacja.
Jednym ze sposobów na zrobienie wrażenia na drugiej osobie jest samodzielne przygotowanie całej randki. Odpowiednie przystrojenie domu, zadbanie o romantyczne oświetlenie i atmosferę, starannie dobrana muzyka i naturalnie coś do zjedzenia, co pokaże ukochanej lub ukochanemu, jak bardzo nam na nim lub na niej zależy. Naturalnie jedzenie można zamówić wcześniej w restauracji, z dostawą do domu, jednak o wiele większe wrażenie zrobimy, jeśli zdecydujemy się na przygotowanie czegoś własnoręcznie. Oczywiście, trzeba zawsze pamiętać o całości. Jeśli np. zechcemy naszą drugą połówkę nakarmić sushi lub innym egzotycznym daniem rodem z Japonii lub Chin to warto połączyć to np. z nauką jak jesc paleczkami. Oczywiście, abyśmy mogli uczyć innych, najpierw musimy sami opanować sztukę posługiwania się nimi.
Japońskie klimaty z pewnością spodobają się nie tylko wielbicielom i wielbicielkom Dalekiego Wschodu. Odrobina egzotyki doda pikanterii każdej randce i każdemu spotkaniu. Dlatego warto zainteresować się nie tylko ozdobami w dalekowschodnim stylu, ale też sposobami przygotowywania tamtejszych dań. Z pewnością samodzielnie przygotowane sushi lub onigiri zrobi wrażenie nie tylko na naszej randce, ale i na znajomych, których przecież możemy zaskoczyć np. własnoręcznie przygotowanymi potrawami na urodzinowe spotkanie lub na przyjęcie zrzutkę, na które każdy coś przynosi. Z pewnością danie z dalekiego kraju zrobi większe wrażenie, niż kolejna sałatka jarzynowa czy standardowy, znany wszystkim bigos.
Pamiętajmy, że egzotyczne dania nie zawsze wymagają bardzo drogich składników, jednak zawsze powinny one być dobrej jakości. Jeśli chcemy zrobić na kimś wrażenie własnoręcznie przygotowanym sushi to wprawdzie nie musimy mieć wielu drogich dodatków, ale już dobrej jakości ryż będzie niezbędny. Podobnie, jeśli chcemy postawić na kuchnię śródziemnomorską i włoskie danie jak np. spaghetti aglio, olio e pepernocino to dobra oliwa z oliwek jest nie do zastąpienia. Dobrane do tego odpowiednie wino będzie wtedy już tylko ukoronowaniem całego posiłku, nawet, jeśli będzie to Kadarka za 10 zł a nie drogie Chateau Petrus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here