Zdrowy sen naszego dziecka

Jak każdy rodzic, chcemy dla naszego dziecka jak najlepiej. Dbamy o nie, jak tylko możemy. Kupujemy dobre jakościowo rzeczy (najlepiej bawełniane ubranka), bezpieczne zabawki (by czasami podczas zabawy nie zrobiło sobie krzywdy), delikatne kosmetyki (bo skóra takiego maluszka często ulega podrażnieniom), zdrowe jedzenie (bo dzieci mają bardzo słabo rozwinięty układ pokarmowy, no i te uciążliwe kolki).
Więc dlaczego mielibyśmy nie zadbać o naszego maluszka w nocy, podczas snu, kiedy to jest najbardziej bezbronne i potrzebujące bezpiecznego azylu.
Wszyscy, którzy mają małe dziecko wiedzą, że to właśnie noce są największą udręką rodziców. Kiedy to co godzinę trzeba wstawać do rozdrażnionego dziecka, z niewiadomych powodów. Takie zachowanie może być spowodowane właśnie nieodpowiednim materacem, który powoduje, że maluchowi jest niewygodnie.
Pamiętajmy, że noworodek spędza połowę swojego czasu w łóżeczku. Nie tylko w nim śpi, ale też się bawi, czy po prostu egzystuje.
Zadbajmy więc zdrowy, dobry sen naszego dziecka.
Tak więc wybór takiego materaca, jest bardzo ważną sprawą. Jak to zrobić?
Wybierając łóżeczko dla naszego dziecka skupmy się nie na tym czy jest ono ładne, tylko na tym jaki ma materac w swoim wyposażeniu.
Jaki materac dla noworodka wybrać?
Niedawno miałam ten sam problem. I po wielu zmaganiach z producentami, dobrymi ciociami, które jedna przez drugą doradzały mi co jest najlepsze, w końcu znalazłam dobrego doradcę. I wybrałam.
Naszym pierwszym materacem był materac piankowo – kokosowy.
Przekonało nas do niego to iż jest on w miarę dostępny cenowo, a i doradca dał nam wiele wskazówek, które się do tego przyczyniły. Mianowicie to, że tak małe dziecko ze względu na swój, niesztywny jeszcze kręgosłup potrzebuje dość twardej, stabilnej podpory. Tak, by nie uginało się pod swoim, jeszcze niezbyt dużym ciężarem. Leżało prosto, by zapobiec w późniejszym czasie wadom kręgosłupa. Ważne też jest, by był rozmiarowo dostosowany do łóżeczka oraz posiadał wszystkie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.
Jeśli wasze dziecko jest alergikiem, warto poszukać materaca antyalergicznego, tych jest całe mnóstwo, tutaj polecam również poradzić się specjalisty.
Przy zakupie należy też zwrócić uwagę czy wszystkie warstwy materaca są odpowiednio zabezpieczane okryciem, czy nie wystają z nich żadne „wióry” czy inne elementy konstrukcji, które mogłyby zaszkodzić naszemu maluszkowi.
To czy materacyk jest odpowiednio twardy można sprawdzić ustawiając go na przykład pod ścianą, jeśli się nie osunie, jest ok.
Taki materac dwu warstwowy jest dobry i w późniejszym okresie rozwoju naszego malucha. Po ukończeniu roku przez naszą pociechę, możemy taki materacyk obrócić drugą, bardziej miękką stroną ku górze, gdyż nasze dziecko jest już bardziej stabilne i nie musi mieć już tak twardego materaca.
Przy większym już dziecku polecane są raczej materace z twardej pianki, ponieważ takie dziecko już spędza dużo mniej czasu w swoim łóżeczku.
Pamiętajcie jednak, by taki materacyk sterylnie zabezpieczyć przed na przykład ulewaniem przez niemowlę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here