Potęga internetu

Zagadnienia techniczne to dla niektórych czarna magia. Nie każdy jest w stanie sam wykonać nawet drobną naprawą w samochodzie czy w domu.
Nic w tym złego, nie trzeba się w końcu znać na wszystkim, od tego są przecież specjaliści.
Elektroniką czy elektryką interesują się głównie mężczyźni, choć na pewno znalazłyby się też jakieś kobiety. Statystyki jednak podają, że takie zawody wykonują głównie panowie. Może jest to po prostu kulturowy stereotyp, który kobiety boją się łamać, albo faktyczne predyspozycje związane z płcią, które są już wpisane w nasze geny. Tak czy inaczej, nawet w domach to głównie mężczyźni zajmują się naprawami, pracami remontowymi, składaniem mebli itd. Mówi się, że panowie mają bardziej techniczne umysły i więcej siły niż kobiety. Trudno powiedzieć, czy tak jest naprawdę, czy są to tylko kulturowe uwarunkowania.
Obecnie, w dobie internetu, dość łatwo jest znaleźć informację na każdy interesujący nas temat. Youtube pełen jest filmów instruktażowych jak zrobić różne rzeczy, jak je naprawić itd. Trudno jest więc wymyślić wystarczająca wymówkę, aby czegoś nie zrobić. Mówi się nawet, że „internet wie wszystko”.
Nie wiesz jak nakłada się tapetę? Na pewno możesz znaleźć o tym filmik w internecie. Nie musisz od razu wzywać ekipy remontowej.
Nie wiesz jak sprawdzić kondensator? A może nawet nie wiesz co to jest?
Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce. W obecnych czasach wielu rzeczy jesteśmy w stanie dowiedzieć się sami, dużo rzeczy możemy wykonać samodzielnie. Może się okazać, że wzywanie specjalisty nie będzie potrzebne. Ba, może nawet nie musimy się z nikim konsultować, wystarczy wyszukać potrzebną nam informację w internecie albo obejrzeć film na Youtube.
Jeśli interesuje nas np. wspomniany już wcześniej kondensator, możemy poszperać w sieci i szybko dowiemy się, nie tylko co to jest, do czego służy, ale również z czego jest zbudowany, jak działa, jak sprawdzić czy nie jest popsuty itp. Znajdziemy zarówno pełną definicją (np. w Wikipedii), jak i różne artykuły związane z tym tematem, albo bardziej ogólnie, z elektroniką. Kolejną pomocną rzeczą, którą znajdziemy, są tematyczne fora internetowe (inaczej fora dyskusyjne), na których możemy zadać pytanie na interesujący nas temat, albo odnaleźć już istniejący wątek z odpowiedziami.
Nie trzeba być specjalistą, by móc samemu sobie radzić np. z prostymi technicznymi rzeczami, nakładaniem tapet, naprawą spłuczki w toalecie czy kładzeniem płytek w łazience. Pewne rzeczy jesteśmy w stanie wykonać sami, oczywiście jeśli tylko chcemy i mamy czas. Nie każdy musi czuć zapał do takich rzeczy. Prawdą jest jednak, że dzięki internetowi jesteśmy w stanie dotrzeć do informacji, które kiedyś były niedostępne lub trudno dostępne. Żadne inne pokolenie nie miało tak łatwego dostępu do wiedzy, jak my teraz. Znajdziemy tam nie tylko informacje w formie tekstu, ale również w formie obrazkowej, a nawet w formie wideo. Nie tylko możemy przeczytać o tym, co nas interesuje, ale możemy to również zobaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here