Optometrysta – fachowiec, który uratuje Twój wzrok

0
974

Zauważyłeś u siebie ostatnio pogorszenie wady wzroku? Okulary lub soczewki są już dla Ciebie nieodpowiednie? Być może czas na zmianę soczewek. W tym celu zgłoś się do optometrysty!

Kim jest optometrysta?

Optometrysta to zawód medyczny, który podobnie do okulisty zajmuje się badaniem wzroku i wadami oczu. Odwrotnie jednak, optometrysta za pomocą specjalistycznych narzędzi bada i koryguje wady wzroku, a okulista również podejmuje się operacji i głębszej ingerencji w strukturę oka. Optometrysta ustala jaką wadę wzroku ma pacjent, nie podejmuj się jednak operacji i zabiegów chirurgicznych oczu. Optometrysta sprawdza wartość wady wzroku, dzięki czemu potrafi dobrać odpowiednie okulary lub szkła kontaktowe. Może on również pełnić rolę pośrednika pomiędzy pacjentem a okulistą – kiedy optometrysta wykryje Twoją wadę może odesłać Cię do okulisty w celu dalszej diagnozy.  Zadania optometrysty są ściśle określone i są to między innymi: refrakcja subiektywna i obiektywna, biometria optyczna, pupilometria, keratometria lub gęstość komórek śródbłonka.

Optometrysta – cennik badań

Ceny badań oraz zabiegów wykonywanych przez optometrystę różnią się zależnie od miejsca pracy, doświadczenia i lat pracy potwierdzonych certyfikatami i dyplomami, indywidualną wyceną specjalisty. Standardowe badanie optometryczne dla dorosłych będzie Cię kosztowało około 200 złotych, to samo badanie razem z topografią rogówki będzie droższe o około 100 złotych. Badanie dziecka będzie nieco droższe, może kosztować około 250 złotych. Oprócz podstawowych badań dobry optometrysta Warszawa może również zaoferować indywidualną terapię wzrokową, która będzie kosztowała 130 złotych za 40 minut jednej sesji w tygodniu. Poza tymi wydatkami musisz się liczyć również z kosztami wynikającymi z wymiany i kupna nowych okularów – szkieł i oprawek lub szkieł kontaktowych. Mogą być to koszty dużo wyższe niż te za wizytę lub podstawowy zabieg. Najlepsze okulary, które będą służyły Ci latami mogą kosztować nawet 1000 złotych i więcej. Najdroższą częścią będzie jednak nie soczewka a oprawki. Im bardziej markowe tym droższe. Postaraj się dokonać rozsądnego wyboru i nie przepłacaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here