Nitonakrętki - rodzaje i zastosowanie

Fachowo wykonane nitonakrętki są wykorzystywane w wielu rozmaitych sytuacjach. W dzisiejszym wpisie poznacie najważniejsze rodzaje tych akcesoriów. Dowiecie się również, gdzie nitonakrętki są najczęściej używane przez specjalistów.

Rodzaje nitonakrętek

Ogólnie nitonakrętka to rodzaj tulejki, która posiada gwintowaną wewnętrznie część. Co warto wiedzieć na temat budowy? Akcesoria z właśnie opisywanej kategorii składają się generalnie z trzech części. Jakich? To część gwintowana, niegwintowana cienkościenna oraz kołnierz. Odpowiednia budowa produktów tego typu powoduje, że można przy ich pomocy na przykład łączyć cienkościenne elementy, gdzie nie ma możliwości wykonania nagwintowania otworu. W sklepach z takim asortymentem wyróżniamy różne rodzaje produktów tego typu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na przykład na nitonakrętki zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej. Nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym (pracujące w zakresie M3 – M12) zaliczają się właśnie do tego konkretnego grona. Dodamy tylko, że akcesoria tego typu zostały wzbogacone o ocynk galwaniczny, aby w jeszcze większym stopniu zapewnić ochronę przed korozją. Warto zaznaczyć, że nitonakrętki powstałe z tego komponentu mają nie tylko tę zaletę. Dodatkowo są wyjątkowo odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ponadto cechują się wytrzymałością, eleganckim wyglądem, prostą obróbką itp. W sklepach można również kupić nitonakrętki zrealizowane przy użyciu między innymi aluminium. Jedną z najważniejszych zalet tego typu elementów jest fakt, że takie produkty są stosunkowo proste w montażu. To oznacza, że nie potrzeba zbyt wiele czasu, aby zrealizować tę czynność i na przykład połączyć cienkościenne elementy.

Nitonakrętki dzielimy także ze względu na rozmiar. Jest on określany przy pomocy skali oznaczonej od M3 do M12. Nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym obejmują całą tę skalę, dlatego nie bez powodu są uważane jako bardzo uniwersalne.

Zastosowanie nitonakrętek

Gdzie mogą być wykorzystane nitonakrętki? Możliwość łączenia dwóch elementów na zasadzie nitowania jest używana na przykład w budownictwie. Nie brakuje fachowców, którzy stosują nitonakrętki także w szeroko rozumianym przemyśle. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elementy tego typu są wykorzystywane nie tylko przez zawodowców, ale również przez zwykłego, szarego Kowalskiego, który musi na przykład wykonać pewne prace remontowe itp.

Zobacz aktualną ofertę – nitonakrętki od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here