Meble ogrodowe

W meble do ogrodu zaopatrujemy się coraz częściej. Z roku na rok, wzrasta sprzedaż mebli dedykowanych nie tylko do naszego przydomowego ogródka, ale także na balkon, taras lub działkę. Wśród tych dostępnych znajdziemy różne modele, wykonane z odmiennych materiałów. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań powinnyśmy sięgnąć po meble drewniane, wiklinowe, metalowe lub z rattanu.

Jak skompletować zestaw mebli do ogrodu?

Zakup mebli ogrodowych warto rozpocząć od odpowiedzi na podstawowe pytania – przy jakich okazjach będziemy korzystać z mebli oraz jaka ilość osób będzie się przy nich znajdować. W zależności, czy planujemy w ogrodzie urządzać przyjęcia i spotkania w gronie najbliższych, czy raczej wolimy w nim urządzić naszą prywatną „samotnię”, powinniśmy sięgnąć po odmienny zestaw.

Jeśli ogród ma pełnić funkcję jadalni, miejsca spotkań towarzyskich lub rodzinnych, wówczas warto wyposażyć go w meble pozwalające na komfortowe spożywanie posiłków. Do takich należą oczywiście stół oraz różne formy siedzisk – takie jak ławy, krzesła, fotele, sofy, narożniki. W wyborze konkretnego rodzaju siedziska powinniśmy uwzględnić zarówno rozmiar ogrodu oraz spodziewaną ilość gości, których pragniemy przyjmować.

Hitem ostatnich sezonów są narożniki przeznaczone do ogrodu. Szczególnie warte polecenia są meble Curver, wśród których znajdziemy narożniki wykonane z rattanu, wytrzymałe i zdolne pomieścić nawet 5 osób siedzących.

Do popularnych mebli należą także hamaki oraz parasole stołowe. Nadają się one nie tylko do urządzania jadalni w ogrodzie, lecz także stref relaksu. Z hamaków i parasoli korzystamy zresztą nie tylko w ogrodach – znajdują zastosowanie także na balkonach i tarasach, zamieniając je w oazy wypoczynku.

Materiał wykonania mebli ogrodowych – czy ma znaczenie?

Meble ogrodowe wykonywane są z różnego typu materiałów. W ich wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na ten podstawowy parametr. W zależności bowiem od rodzaju użytego w produkcji materiału, meble mogą być mniej lub bardziej wytrzymałe, a w rezultacie – w większym lub mniejszym stopniu żywotne.

Za najbardziej wytrzymałe uchodzą meble metalowe. Szczególnie te, które zostały zabezpieczone dodatkową warstwą preparatów antykorozyjnych. Są one wytrzymałe zarówno na zmieniające się warunki atmosferyczne (takie jak wysoka lub niska temperatura), jak i na odgniecenia i zarysowania.

Drewno to materiał uniwersalne i ponadczasowy. Wiele osób decyduje się na meble drewniane ze względu na ich walory estetyczne, a nie tylko praktyczne. Odcienie brązu idealnie komponują się z zielonym otoczeniem. Kupując meble drewniane, należy zwrócić uwagę, czy zostały one pokryte zabezpieczającym je impregnatem. Najbardziej wytrzymałe rodzaje drewna to akacja, eukaliptus lub bambus.

Meble wiklinowe i rattanowe to typowe meble stosowane w ogrodach. Często, występują w eleganckich odcieniach barw – brązu, metalicznego lub szarego. Szczególnie atrakcyjne odcienie prezentują meble ogrodowe Corfu – stworzone z wyjątkowo cienkich włókien rattanu. Są to meble dość wytrzymałe, choć wymagające ochrony przed wilgocią oraz niską temperaturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here