Kilka pomysłów jak wykorzystać zasłony w sypialni

0
1085

Od kilku lat możemy zaobserwować, że zasłony wracają do łask! Nic dziwnego. Nie tylko chronią przed nadmiernym światłem i gwarantują prywatność, ale również posiadają walory estetyczne. Jak je wybrać? Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać zasłony w sypialni.

Wybieramy zasłony do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie prywatne, do którego zaglądają zazwyczaj jedynie domownicy. Służy do odpoczynku i regeneracji po ciężkim dniu pełnym obowiązków. W związku z tym musimy zadbać o odpowiednie warunki, które umożliwią nam relaks. Poza zakupem łóżka, materaca i pościeli, ważny jest również wybór dekoracji okiennej. Idealnie sprawdzą się zasłony do sypialni, które od lat święcą triumfy w aranżacyjnych trendach. Świetnie chronią przed promienieniami słonecznymi podczas upalnych dni, a także wścibskimi spojrzeniami sąsiadów oraz przechodniów, jednocześnie posiadając walory estetyczne.

Modne zasłony do sypialni

Na rynku znajdziemy ogromną ilość zasłon w całej gamie kolorystycznej, o różnych wzorach i wykonane z różnych materiałów. Jakie wybrać? Przede wszystkim musimy ustalić, czy mają być one tylko i wyłącznie ozdobą okienną, czy także spełniać swoją funkcję ochrony przed światłem. Jeżeli wybieramy zasłony do sypialni jako element dekoracyjny, powinniśmy dopasować ją do aranżacji wnętrza. W niewielkich pokojach najlepiej sprawdzą się modele z delikatnych tkanin i w jasnych barwach, ponieważ optycznie powiększą pomieszczenie. Jeżeli nasza sypialnia utrzymana jest w stonowanych barwach, możemy pokusić się o wzorzyste dekoracje okienne. Natomiast, gdy dominują u nas wzory na ścianie, to niech zasłony będą jednolite. Co za dużo, to nie zdrowo.  W dużych sypialniach mamy szersze pole manewru. Jeśli zależy nam głównie na zaciemnieniu pomieszczenia oraz gwarancji prywatności, to najlepszym wyborem będą zasłony typu blackout. Sprawdzą się jako izolacja okien w mroźne, jak i upalne dni. Gdy na dworze są upały, wystarczy, że zasłonimy nią okna. Dzięki temu wnętrze nie nagrzeje się tak, jak przy niezasłoniętym oknie.

Kilka pomysłów, jak wykorzystać zasłony w sypialni

Zaletą zasłon do sypialni jest nie tylko ogromny wybór w kolorach, wzorach i materiałach, ale również możliwości ich powieszenia. Oczywiście forma ich zawieszenia zależy od indywidualnych upodobań oraz tkaniny, z której wykonana jest ozdoba okienna. Jeśli wybierzemy zasłony z delikatnych materiałów, możemy pobawić się w finezyjne upięcia, które przykują wzrok. Wystarczy, że zepniemy je w ciekawy sposób za pomocą np. kolorowej wstążki. Zasłony z cięższych tkanin np. żakardu możemy umieścić na ruchomych haczykach. Ułatwi to nam przesuwanie ich po karniszu i pozwoli decydować o ilości wpuszczanego światła. Popularnym sposobem jest wieszanie zasłon oraz tkanin. Służą do tego specjalne, podwójne karnisze. Na jednym umieszcza się zasłonę, na drugim, tym bliżej okna firankę. Obie ozdoby powinny być do siebie dopasowane, aby tworzyły spójną całość. Jeśli chcemy wpuścić troszkę słońca, wystarczy, że odsłonimy zasłonę, a firanka będzie cały czas zasłonięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here