Jak zeskanować kod QR?

W dzisiejszym bardzo dobrze rozwiniętym przemysłowo i gospodarczo świecie używamy wiele systemów i aplikacji, które ułatwiają nam życie codzienne. Programiści, architekci, projektanci oraz więcej ludzi, którzy mają wpływ na rzeczy, które mijamy przez cały czas, ciągle wymyślają nowsze coraz sprawniejsze udogodnienia naszego życia. To właśnie dzięki tym ludziom możemy na przykład w aplikacji zabezpieczać nasz dom przed kradzieżą lub włamaniem, kiedy się w nim nie znajdujemy. Możemy za pomocą aplikacji zgasić światło, zamknąć bramę czy również zasłonić rolety w oknach. Kolejnym bardzo dobrze znanym rozwiązaniem są kody kreskowe, które są używane w wielu branżach. W wielu wypadkach musimy odczytać kod kreskowy, lecz nie mamy ze sobą profesjonalnego sprzętu, aby móc to zrobić. Z pomocą przychodzi nasz smartfon lub tablet.
Najpierw trzeba sobie zadać pytanie, jak zeskanować kod qr czyli kod kreskowy, ponieważ dużo osób ma z tym problem. Zamiast profesjonalnego skanera kodów kreskowych możemy użyć aplikacji zaprogramowanej na androida, która pozwoli nam odczytać zawartość kodu. Aplikację tą znajdziemy w sklepie Google Play. Jest to darmowy program Barcode Scanner, stworzony w oparciu o licencję open source.
Jednowymiarowe i dwuwymiarowe kody kreskowe nie są problemem dla tego czytnika kodów na Androida. Znaczy to, że za pomocą aplikacji odczytamy nie tylko tradycyjne kody kreskowe, lecz również znane, coraz częściej występujące w dzisiejszych czasach, kody qr.
Drugie co powinniśmy zrobić zaraz po zainstalowaniu aplikacji, to uruchomić czytnik kodów kreskowych z menu naszego systemu operacyjnego Android. Zeskanowanie kodu kreskowego, bądź kodu qr to nie jest żadna wielka filozofia. Wystarczy jedynie skierować obiektyw naszego aparatu w smartfonie lub tabletu na kod i poczekać kilka sekund, aż pokaże nam się informacja, że skanowanie przeszło pomyślnie. Następnie po wykonaniu skanowania wyświetli nam się okno z treścią, która znajdowała się w kodzie. Możemy przesłać zawartość kodu kreskowego za pomocą e-mailu lub SMS-em, bądź przejść po prostu od razu do witryny w przeglądarce i tam znajdziemy wszelakie informacje dotyczące zawartości kodu. Jednak najprostszym sposobem jest wyszukanie go w internecie. Każdy zrobiony skan kodu kreskowego lub kodu qr jest automatycznie zapisywany w schowku systemu Android, który możemy w dowolnym momencie zobaczyć jeszcze raz.
Jeśli jednak nie jest nam to potrzebne możemy usunąć go od razu, aby nie zaśmiecał nam systemu, przez co może wolniej chodzić. Kody kreskowe są zastosowane prawie na wszystkich produktach w supermarketach, jak i mniejszych sklepikach. Gdy ważymy owoce lub warzywa od razu z wagi drukuje nam się unikalny kod kreskowy, który potem pani kasjerka skanuje przy kasie i nalicza nam się ten produkt na paragon. W kilku przypadkach kod kreskowy jest zniekształcony, przez co nasz telefon nie może go odczytać. wtedy wystarczy zamiast skanować kod przepisać rząd kilkunastu cyfr, które znajdują się zaraz pod nim. Podsumowując skanowanie kodów kreskowych ułatwia nam życie, ponieważ dzięki nim nie musimy stać w kolejce, aby dowiedzieć się o cenie produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here