Jak wybrać fototapetę do salonu

Salon jest jednym z kluczowych pomieszczeń, pełniącym funkcję reprezentatywną. To właśnie tutaj spędzamy wile czasu, wykonując różne czynności. W pokoju dziennym można spożywać posiłki, czytać, oglądać TV, przyjmować gości, wchodzić w interakcje z domownikami, grać w PlayStation, odpoczywać itd. Warto zadbać o to, aby wnętrze salonu sprzyjało przebywaniu w nim. Powinien być on funkcjonalny, przytulny i estetyczny. Warto nadać mu charakteru, dekorując ściany ciekawą fototapetą. Wraz z marką Foteks sprawdziliśmy jakie kryteria powinna spełniać taka forma dekoracji ścian.

Fototapety na wymiar do Twojego salonu – na co się zdecydować?

Ściany w salonie nie muszą być nudne. Wystarczy nakleić na nie fototapetę, za pomocą której można w błyskawiczny sposób i relatywnie niskimi kosztami odmienić dotychczasową aranżację. Wybór fototapety jest tak ogromny, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą dla siebie coś interesującego. Za pomocą tej praktycznej dekoracji ściennej możliwe jest skorygowanie proporcji pomieszczenia, nadając mu głębi czy optycznie powiększając go. Jest to świetna opcja zarówno do małego salonu, jak również takiego o dużym metrażu. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednią fototapetę, która nie przytłoczy wnętrza, ale doda mu atrakcyjności. Idealnie sprawdzają się fototapety z wysokimi i pionowymi elementami, czyli takie zawierające kolumny, wysokie budowle, pnie drzew itd. W przypadku niewielkiego pokoju dziennego warto sięgnąć po fototapetę, która go optycznie poszerzy i wydłuży. Przykładem są te prezentujące schody, kładki czy arkady. Przy dobrze oświetlonym i przestronnym salonie dobrze sprawdzają się fototapety w chłodnych odcieniach. Z kolei do ocieplenia i rozjaśnienia wnętrza wspaniale nadają się dekoracje ścienne w delikatnych barwach.

Fototapety na wymiar

W przypadku salonu świetnym wyborem jest fototapeta w kolorach i motywach sprzyjających relaksowi, czyli przedstawiająca las, jakiś malowniczy krajobraz, plaże, panoramę miejską, kwiaty. Oczywiście nie każdy gustuje w stonowanych kolorach, ale stawia na bardziej wyraziste zestawienia. Przy wyborze fototapety do pokoju dziennego warto mieć na uwadze bieżącą aranżację wnętrza. W przypadku stylu prowansalskiego idealnie sprawdzają się motywy kwiatowe, do stylu glamour – akcenty fioletowe, srebrne, złote, czarne, do wystroju industrialnego – imitacja starej cegły, przy stylu rustykalnym/vintage – drewniane deski, a przy nowoczesnym salonie dobrym wyborem będą geometryczne wzory. Setki propozycji na ścianę w salonie można znaleźć na https://sklep.foteks.pl/fototapety-28-do-salonu.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here