Czy warto kupić macbooka?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, dlaczego tak często spotykasz laptopy z jabłkiem w logo? Czasu chodzi to o lans, modę, wygodę użytkowania, czy może o to coś, czego nie mają produkty konkurencji?
Postaram się pomóc, jako szczęśliwy posiadasz Maca.

Zacznijmy od baterii – to jest rewelacja, wyobraźcie sobie 12 czy 9 godzin na baterii, w zależności od wybranego modelu. To oznacza cały dzień z dala od gniazdka. Wydajnej pracy.
Właśnie do tego chciałbym tu nawiązać – mimo niezbyt wyszukanych parametrów za swoją cenę, urządzenia od Apple działają super-płynnie. Naprawdę – wszystko śmiga, aż miło. Zero zawieszeń, zwolnień, klatkujacych animacji. Niezależnie od ilości otwartych kart w przeglądarce. Gotowy do pracy – zawsze i wszędzie. Dosłownie hate tym zachwycony z mojego narzędzia.
Wyobraź sobie – idziesz rano do kawiarni, zaczynasz pracę, delektujesz się ulubioną latte, espresso czy mokką, odpalasz program do edycji tekstu i pracujesz cały dzień. Bez szukania gniazdka, bez problemów z płynnością. Po prostu skupiasz się na pracy.

Kolejną rzeczą jest jakość wykonania – ładne, szczotkowane aluminium. Naprawdę ekstraklasa. Obcowanie z tym urzadzeniem naprawdę sprawia przyjemność. Chłodny dotyk urządzenia sprawia, że czujesz się jak przedstawiciel klasy premium.

Podświetlana klawiatura stanowi kolejny atut. Pozwala na pracę, niezależnie od pory dnia i nocy. Dla ludzi pracy to coś wspaniałego.

System operacyjny to klasa sama w sobie, zero wirusów, zamulania, regularne aktualizacje. Nie paraliżują one urządzenia, jak w znanych nam okienkach.

Niestety, rzeczy od Apple mają swoje wady. Kiedy przychodzi nam mierzyć się z wyzwaniami, np jak włączyć klawiaturę w laptopie, która nie jest dedykowana dla tego urządzenia, czeka nas prawdziwe wyzwanie. Konfiguracja nie jest zbyt prosta. Podobnie będzie z innymi, nie dedykowanymi peryferiami. Zawsze będzie to trudne i nieintuicyjne. Cóż, taka polityka firmy. Innym problemem jest brak dużej liczby programów znanych ze środowiska Windows. Czasami brak jakiegoś konkretnego programu, jak na przykład Inkscape potrafi naprawdę dokuczyć. Nie zawsze też znajdziemy odpowiednie zamienniki.
Mimo wszystko, uważam, że macbooki to najlepsze możliwe komputery przenośne na rynku. Są dla mnie synonimem słowa laptop, tak jak ipad jest synonimem słowa tablet, i tak jak iphone zwrotu niezawodny telefon.
Jeśli masz wybór sprawdź konieczne tę opcję. Nie będziesz żałować, jak ja od kilku miesięcy nie żałuję. Powiem więcej, nie wyobrażam sobie bez nich życia, od kiedy pierwszy raz tego spróbowałem.
Już dzisiaj lepiej rozumiem zachwyty hipsterów i nie tylko na nowymi ficzerami od Apple. One naprawdę ułatwiają życie i pracę, na każdym jej etapie. Niezależnie czy projektujesz strony internetowe, programujesz, przez teksty, robisz reklamy na Facebooku. Trudniej może być grafikom, że względu na wyświetlacz, który nie pokrywa pełnej palety RGB i może stanowić to powiem dyskomfort. No cóż, każdemu nawet Macbook nie dochodzi, no chyba że Pro. Ale to zupełnie inna para kaloszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here