Treści zamieszczone w internecie?

Jako ludzie bardzo cenimy sobie źródło informacji i wiedzy, jakim jest internet. Korzystamy z niego bardzo często i powszechnie, bo pozwala nam on bardzo prosty i często darmowy sposób rozwiązywać różne problemy, uczyć się, bawić, czy po prostu ułatwiać sobie życie. Gdyby wszystkie treści zamieszczone w internecie nagle zniknęły, to dla wielu ludzi stanowiłoby to bardzo poważny problem. Nie mam tutaj na myśli jednak tylko i wyłącznie ludzi uzależnionych od korzystania z internetu, ale również wszystkich tych, którzy nagle straciliby całą dostępną bazę informacji, którą mieli przecież na wyciągnięcie ręki.
Wszyscy korzystamy z internetu, jednak sądzę, że mało kto zastanawiał się kiedykolwiek nad tym, skąd te wszystkie treści się tam wzięły? Chociaż to pytanie tak naprawdę powinno brzmieć: kto je tam umieścił? Dobrze by było również zapytać o to, dlaczego ta osoba je tam zamieściła? Niektórych może również ciekawić ile pracy potrzeba by stworzyć takie treści, które będą chętnie czytane i oglądane w internecie?
Odpowiedź na pierwsze pytanie jest wręcz oczywiste, te treści ktoś tam celowo zamieścił. Nie wygenerował ich przecież komputer ani nie zostały w żaden sposób magicznie wyczarowane. Pytanie drugie bardzo mocno łączy się z pytaniem pierwszym, ale odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Nietrudno się przecież domyślić, że nikt nie zadawałby sobie tyle trudu tylko po to, by zostać autorem jakiegoś artykułu, filmu i tak dalej. Za tym wszystkim oczywiście kryją się jak zwykle zresztą pieniądze. Ludzie zarabiają w ten sposób na życie lub zdobywają dodatkowe środki. Zyski te pochodzą głównie z reklam, które przecież są wszechobecne w internecie. Nie należy mieć jednak pretensji do ludzi za to, że zarabiają w ten sposób, ponieważ w tym miejscu warto najpierw wstawić ostatnie pytanie, które dotyczy tego, ile czasu muszą poświęcać, by wygenerować jakikolwiek zysk. Przyjrzyjmy się, chociażby filmom, które są zamieszczane na różnych serwisach. Taki film musi zostać nie tylko nagany, co wcale nie jest takie proste, ale również po nagraniu trzeba go odpowiednio obrobić. Wielu z nas zapewne nie ma nawet pojęcia jak przyciąć film?. Nie posiada także wiedzę na temat tego, jak dodawać tytuły czy różne ciekawe efekty, bez których film byłby po prostu jałowy. Każdy, kto chce produkować takie filmy, musi zdawać sobie sprawę z tego, że na jego sukces będzie składać się również mnóstwo małych elementów, które pomogą wypromować jego filmy i zwiększyć oglądalność, a w konsekwencji zyski. Do takich elementów zaliczyć można między innymi miniaturki, które muszą być zrobione w sposób na tyle ciekawy i intrygujący, żeby potencjalny widz po jej zobaczeniu wyświetlił film.
Owszem takie podstawowe czynności da się wykonać nawet w programie oferowanym przez system operacyjny Windows. Nie zmienia to jednak faktu, że takie umiejętności trzeba opanować, nabrać doświadczenia i że nie da się tego zrobić w przysłowiowe pięć minut. Chcąc coś osiągnąć, trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu, a bardzo długo nie wiadomo czy będą z tego pieniądze.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolorystyka
Następny artykułKompresja danych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here