Slime – kreatywna zabawka dla każdego

0
1376

Zabawy kreatywne to coś co dzieci lubią najbardziej. Dzięki slime można wspaniale urozmaicić dziecięce aktywności. Jest to taki rodzaj zabawy, który poza umilaniem czasu dziecka spełnia również rolę nauczania konkretnych sprawności.

Co to jest slime?

Slime to glutek, lekko lepiąca papka, którą można zgniatać, rozciągać i właściwie zrobić z nią to, co tylko przyjdzie nam do głowy, oczywiście w ramach bezpieczeństwa. Taki żelek to świetny kompan dziecięcej zabawy. Popularność slime’a znana jest na całym świecie, a wielość jego zastosowań sprawia, że jest to jedna z najbardziej przydatnych zabawek kreatywnych na świecie.

Dlaczego slime jest taki wyjątkowy?

Slime może być kupiony jako gotowy glutek, ale również może zostać wykonany przez dziecko za pomocą slime boxa. Slime box to zestaw elementów potrzebnych do wykonania swojego własnego slime’a. Dodatkowo, slime ma wiele wariantów, może być puszysty, maślany, a nawet chrupiący. To właśnie te wszystkie rodzaje slime’a odpowiadają za niezykłą oryginalność tej zabawki.

Jakie sprawności rozwija zabawa slimem?

kreatywność – zarówno w kwestii wykorzystania gotowego glutka, jak również stworzenia własnego. Zabawa z glutkiem wymaga mnóstwa pomysłów na temat tego, co możemy z nim zrobić, do jakiej zabawy zastosować, bądź na przykład jakich kolorów użyć do własnej produkcji.

kształty i konsystencje – to wspaniały sposób na poznawanie świata w manualny sposób. Rozciąganie, skubanie, przelewanie slime’a to świetna zabawa mająca na celu rozwijać sprawność paluszków dziecka. Taka zabawa to idealny pomysł, zwłaszcza dla dzieci z zaburzeniami czucia kinestetycznego, czy dla dzieci z autyzmem.

koncentracja i spokój – zabawa slimem wymaga dużej koncentracji i cierpliwości. Jest tak zajmująca, że umysł dziecka skupiony jest na jednej, wykonywanej właśnie czynności. Z tego powodu doskonale sprawdzi się również u dzieci z ADHD.

kolory – samo obserwowanie barw slime’a jest bardzo ciekawą zabawą. Przelewanie i ugniatanie glutka budzi jeszcze większą fascynację kolorami, dzięki czemu może być świetną pomocą właśnie do nauki kolorów.

nauka zasad bezpieczeństwa – oczywiście, zabawa slimem małych dzieci powinna odbywać się wyłącznie pod nadzorem dorosłych, ze względu na możliwość połknięcia. Starsze dzieci mogą być w ten sposób uczone, że zabawa jest tylko wtedy możliwa, kiedy przestrzegane są zasady jej bezpieczeństwa.

Posiadanie takiej zabawki jak slime w domu to świetna opcja zarówno dla milusińskich jak i dla dorosłych. Dla tych drugich slime może działać jako odstresowywacz. Ze względu na wszechstronny charakter tej zabawki może być ona świetną okazją do spędzenia wspólnych, rodzinnych chwil, które przebiegną pod znakiem nauki, bliskości i przede wszystkim zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here