Pantofle damskie - sprawdź, jaki rodzaj odpowiada Twoim gustom!

Pantofle damskie to duża rodzina butów, uchodzących za eleganckie i uniwersalne uzupełnienie wielu stylizacji. Obuwie, które pierwotnie było przeznaczone do użytku domowego, obecnie odgrywa zupełnie inną rolę. Poniżej przyglądamy się najpopularniejszym rodzajom pantofli!

Pantofle damskie – od domowego zacisza na salony

Pantofel to słowo, które wywodzi się z języka włoskiego lub francuskiego. Takie pochodzenie sugeruje szlachetny rodowód – wszak każdy z nas wie, skąd pochodzą najznamienitsze trendy modowe. Jak wspomnieliśmy, początkowo było to obuwie domowe, miękkie, wygodne i komfortowe. Obecnie jednak pantofle to w nomenklaturze branży obuwniczej eleganckie półbuty sprawdzające się przy wielu stylizacjach. Najpopularniejsze rodzaje to mokasyny, oksfordki, espadryle i lordsy.

Mokasyny

Bez dwóch zdań, mokasyny to jeden z najpopularniejszych oraz uznawanych za najbardziej elegancki typ pantofli. Wygoda i uniwersalny styl to zalety, które sprawiają, że sezon po sezonie mokasyny nie schodzą z topu. Chociaż inspirowane są modą rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, znakomicie wpisują się w miejski styl. Pasują zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji, a przy tym, co zdecydowanie warte podkreślenia, działają relaksująco na stopę nawet po bardzo ciężkim dniu.

Lordsy

Lordsy przypominają mokasyny, a ich potoczna nazwa to “szlacheckie kapcie”. Charakteryzują się niezwykłą wręcz wygodą. Oryginalna bryła z wycięciami po bokach oryginalnie pokryta była zamszem oraz obowiązkowo ozdobiona znakiem herbowym. Dziś możemy spotkać się z pluszem, a herbarz, choć nieobowiązkowy, prezentuje się znakomicie!

Espadryle

Espadryle to pantofle lekkie i wygodne, ich pojawienie się na ulicach jest niezawodnym znakiem, że idzie sezon letni. Ich historia sięga aż 4 tys. lat wstecz! Odznaczają się przede wszystkim lekką podeszwą wyplataną z różnorodnych włókien celulozowych. Tradycyjnie cholewka wykonana jest z płótna, chociaż obecnie producenci tworzą atrakcyjne wariacje na temat ponadczasowego oryginału. Te i inne pantofle damskie znajdziesz na tej stronie https://pantofelek-sklep.pl/. Połączenie wygody i nieśmiertelnego wzornictwa – prawdziwy must have w każdej garderobie.

Oksfordki

Popularność oksfordków, czyli eleganckich, sznurowanych półbutów eksplodowała na dobre kilka lat temu. Nawiązują do mody z lat 20-tych i 30-tych. Ich powstaniu przyświecała ideał zapewnienia maksymalnej wygody. Pantofle damskie z tej rodziny charakteryzują się zaokrąglonym czubkiem, przeszyciem lub koronką, oraz wykorzystaniem skóry (lub skóry naturalnej). Są to buty niezwykle uniwersalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here