Dlaczego warto podarować dziecku masy plastyczne?

Jesienne i zimowe dni nie zachęcają do długich spacerów z maluszkiem. Musisz mu wtedy zorganizować ciekawe zabawy w domu. Masy plastyczne to doskonały pomysł. Cieszą się coraz większą popularnością. Jest kolorowa, miękka, giętka i ładnie pachnie. Można z niej ulepić różne figurki. Pozytywnie wpływa na zdolności sensoryczne. To wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Dlaczego warto bawić się masami plastycznymi?

Zabawa masami plastycznymi buduje połączenia nerwowe w rozwijających się sieciach neuronowych mózgu. Wyzwala w ten sposób skłonność i zdolność dziecka do konkurowania w bardziej złożonych zadaniach edukacyjnych. Ułatwia naukę czytania i liczenia.

Wspiera też proces poznawczy, umiejętności motoryczne, rozwiązywania problemów i rozwój języka. Ułatwia nawiązywanie i podtrzymywanie interakcji społecznych. Pobudza kreatywność i wyobraźnię. Masy plastyczne poprawiają również pamięć i koncentrację.

Mają też właściwości terapeutyczne i uspokajające. Świetnie się sprawdzą w przypadku niespokojnego lub sfrustrowanego dziecka. Jeśli masz maluszek ma kłopoty w wyrażaniu emocji, warto kupić masę plastyczną. Tworząc dzieła, może wspaniale pokazać swoje uczucia i emocje. Dzięki masom plastycznym dziecko rozwija motorykę małą i napięcie mięśniowe. Są niezwykle ważne przy rysowaniu i nauce pisania.

Jak wybrać masę plastyczną?

Masy plastyczne wyśmienicie sprawdzą się w zabawach kreatywnych. Występują w różnych kolorach. Są miękkie i elastyczne. Nie brudzą rąk i ubrań. Nie przyklejają się też do ciała. Dzięki nim nasz maluch nie będzie się już nudził w domu w deszczowy lub mroźny dzień. Może do nich używać różnych narzędzi, takich jak nożyczki, plastikowy nożyk, czy wałek do ciasta. Na pewno przydadzą mu się też guziki, koraliki, cekiny i włóczka. Mogą nimi udekorować swoje dzieła.

Masy plastyczne różnią się między sobą strukturą i konsystencją. W zależności od tego, jaką masę wybierzemy, możemy tworzyć inne konstrukcje. Potrzebne będą też trochę inne narzędzia. Ogromną popularnością wśród mas plastycznych cieszy się modelina, ciastolina, masa solna i oczywiście plastelina. Warto też wspomnieć o innych rodzajach, takich jak piastolina, piankolina, piasek kinetyczny i masa papierowa. Niektórzy producenci proponują też masę drewnianą, glinę rzeźbiarską i masę artystyczną. Wybór jest ogromny. Warto wybrać przynajmniej kilka. Spytajmy malucha, które produkty podobają mu się najbardziej.

Masa plastyczna pozwala rzeźbić, odlewać i modelować różnorodne formy i kształty. Niektóre masy dostępne są w zestawie z foremkami i wyciskarkami. Wspaniale urozmaicą i uatrakcyjnią zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here