Czemu warto psu podawać karmę bezzbożową

Każdy odpowiedzialny opiekun psa wie, iż odpowiednie odżywianie ulubieńca to klucz do jego odpowiedniego zdrowia, odpowiedniej formy oraz atrakcyjnego wyglądu. Świadomym opiekunom psa nie umyka także fakt, iż pies jest zwierzęciem mięsożernym – bazą jego żywienia powinny być zatem artykuły źródła zwierzęcego. Miłośnicy naturalnego żywienia psów dążą zatem do likwidacji z diety psów niepotrzebnych zapychaczy takich jak ryż, kukurydza oraz pozostałe zboża. Poprzez takich właścicieli zwierząt, przeważnie jest wybierana karma sucha dla psa bezzbożowa. Czy rzeczywiście jej stosowanie jest korzystne dla psów?

Jakie elementy wzmacniające są potrzebne w diecie psa?

Zapotrzebowanie na węglowodany u psów jest zdecydowanie mniejsze aniżeli u ludzi. Owe wywodzące się od wilka zwierzęta może i zostały udomowione, lecz ich konieczności pokarmowe specjalnie się nie zmieniły. Psy są z natury mięsożercami oraz dlatego najistotniejsze to dawać im optymalną ilość białka oraz tłuszczu zwierzęcego. Jest to niezwykle istotne, gdyż to oczywiście białko zwierzęce gwarantuje psu optymalną ilość energii i powoduje, iż psi system samodzielnie regeneruje komórki. Dzięki temu pies cieszy się idealnym zdrowiem i energią.

Nadwrażliwości pokarmowe

Poprzez opiekunów psów, niezwykle niejednokrotnie jest wybierana karma sucha dla psa  bezzbożowa po to, by uniknąć nadwrażliwości pokarmowej. Niepożądana odpowiedź na posiłek (odmiennie – alergia pokarmowa) to nieodpowiednia odpowiedź systemu na zjedzenie posiłku czy dodatku do żywności. Może być uzależniona od systemu odpornościowego – określana jest wówczas jako nadwrażliwość pokarmowa lub nie być powiązana z systemem immunologicznym – wtedy jest określana nietolerancją żywnościową.

Karma sucha dla psa bezzbożowa – zalety

Skąd wiadomo, iż pies potrzebuje pokarmu bezzbożowego? Psy pracujące czy niezwykle czynne potrzebują diety bogatej w białko, składającej się często z mięsa, z dodatkiem owoców oraz warzyw. Tenże rodzaj jedzenia polecany jest również dla zwierząt chorujących na nadwrażliwości, wracające choroby oczu / uszu, mających wrażliwe żołądki. Miejcie natomiast na uwadze, iż nie wszelkie karmy bezzbożowe są sobie równe. Nie zawierają zbóż, lecz muszą mieć w zamian pozostałe źródła cukrów).

Jak dobrać doskonałej klasy karmę?

Z reguły większość karm bezzbożowych jest doskonalszej klasy aniżeli owe z dodatkiem zbóż. Wynika to z faktu, iż wykorzystywane w nich warzywa oraz owoce są po prostu z reguły lepsze. Co więcej, brak wielkich ilości taniego wypełniacza łączy się zazwyczaj z przyjmowaniem większych proporcji elementów mięsnych. To one są zarzewiem białka, jakie psy trawią oraz przyswajają odpowiednio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here