bielizna
fot.: pexels.com

Bielizna jest istotnym elementem wyglądu każdej kobiety. Bielizna powinna nie tylko sprawiać, że czujemy się komfortowo, ale również pomagać czuć się bardziej atrakcyjnie. Jest ona istotna w szczególności wtedy, kiedy posiadamy partnera, któremu zawsze chcemy się podobać. Jaką więc bieliznę nosić, aby działała ona na wyobraźnie mężczyzn?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/elegancko-zmyslowo-wygodnie/

Historia damskiej bielizny

Historia damskiej bielizny sięga już starożytnego Egiptu, które było pierwszym miejscem, gdzie kobiety zaczęły nosić dodatkowe tuniki jako bieliznę. Przez kilkadziesiąt lat było jednak tak, że pierwsza bielizna służyła do przykrywania wyłącznie górnej części damskich wdzięków.

Sytuacja uległa zmianie dopiero pod koniec średniowiecza, kiedy to wprowadzono gorset. Wówczas, była to jedyna bielizna, która zasłaniała dolne części kobiecego ciała. Wynikało to z tego, że garderoba zakrywająca części intymne miała wzmagać pożądanie.

Modyfikacja kobiecej bielizny nastąpiła w połowie XVI wieku, kiedy to wprowadzono obowiązek noszenia calzoni, czyli pasa na pośladki. Calzoni miało oprócz okrywania części intymnych, wyszczuplać oraz zaokrąglać sylwetkę w odpowiednich miejscach. Z biegiem lat, można było zauważyć coraz więcej panujących trendów związanych z tą częścią garderoby. Ten element garderoby był coraz częściej szyty z kosztownych tkanin i przykrywany rozbudowanymi dekoracjami.

Seksowna bielizna

Dzięki bieliźnie, każda kobieta może prezentować się niezwykle atrakcyjnie. Aby dodać jej pikanterii, można pokusić się o wyszukane, ozdobne komplety. Czerwień, mocny róż, czy elegancki czarny to kolory, które dodadzą wyjątkowości danej chwili.

Na seksowną bieliznę najczęściej składają się: stanik, majtki oraz różnego rodzaju koszulki. Ponadto, seksowną bieliznę można urozmaicić wieloma akcesoriami. Należą do nich szpilki, podwiązki, pończochy i wiele innych.

Przeczytaj też: http://mitomamka.pl/zdrowotne-wlasciwosci-herbaty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here