6 podstawowych pędzli do make-up - poznaj je wszystkie

Pędzle do makijażu to akcesorium przydatne każdej kobiecie. Znacznie ułatwiają one wykonanie make-up, a także pozwalają zachować większą higienę oraz oszczędzać kosmetyki. Zestawów pędzli do makijażu nie brakuje. Niektóre z nich wyposażone są nawet w kilkanaście sztuk różnych modeli. Czy warto w takie zainwestować? O ile wykonywaniem makijażu nie zajmujesz się profesjonalnie to nie. Na początek wystarczy 6 podstawowych. Jak je wybrać spośród wielu?

Jak kupować pędzle do makijażu?

Pierwsza i jedna z najważniejszych zasad mówi, aby pędzle do makijażu kupować pojedynczo i unikać gotowych już zestawów. Pozwoli to kupić tylko te, które są faktycznie potrzebne. W skompletowaniu podstawowego zestawu pomogą pędzle do makijażu Hakuro, które bliżej poznasz na https://www.perfumeria.pl/collections/hakuro. Marka oferuje szeroką ofertę, z której zadowolone będą laiczki, jak i profesjonalne makijażystki.

Drugą zasadą jest włosie pędzla. To ono (a nie trzonek) jest najważniejsze w przypadku akcesorium do makijażu. Wybierać można między włosiem naturalnym z soboli, wiewiórki, bobra lub włosiem sztucznym. Pędzle do makijażu z włosiem syntetycznym polecane są osobą z uczuleniami, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznej.

pędzle

6 podstawowych pędzli do makijażu – jakie wybrać?

Pierwszym pędzlem, w który warto się wyposażyć to ten przeznaczony do aplikacji pudru. Poznać można go po tym, że jest duży, mięsisty, z delikatnie zaokrągloną główką. Pędzel do pudru jest tym najbardziej klasycznym. Często występuje pod nazwą kubki. Ta odmiana charakteryzuje się szeroką podstawą i brakiem długiego trzonka. Dzięki temu pędzel można łatwo odstawić na toaletkę. Duża powierzchnia włosia pozwoli ci na nałożenie kosmetyku na całą powierzchnię twarzy. Można używać go do nakładania pudru, utrwalenia makijażu, zaaplikowania bronzera czy kosmetyków mineralnych.

Drugi pędzel przydatny nawet przy codziennym makijażu to ten do różu. Jest on mały, że ściętą pod skosem główką, miękkością. Ważne jest, aby pędzel do różu był wykonany z najdelikatniejszego włosia, ponieważ będzie ono dotykać tak wrażliwych obszarów twarzy, jak skóra pod oczami. Pędzlem o powyższych właściwościach poza na dokładne nałożenie różu pod skosem i jego roztarcie, aby stworzyć piękne rumieńce.

Osobisty zestaw powinien zabierać również pędzelek do korektora. Ma on krótką i totalnie płaską główkę. Wyróżnia się tym, że jest twardy i mało elastyczny, a jego włosie jest w odcieniu karmelowym. Ma to go przygotować do nakładania gęstych kosmetyków i nie wchłaniania ich. Tego typu pędzlem można nakładać preparaty upiększające punktowo, na niedoskonałości.

pędzel

Żaden makijaż, nawet ten domowy nie może pominąć oczu. Kosmetyki takie jak cienie powinno się nakładać odpowiednim pędzelkiem – małym płaskim, krótki i dość zbity. Pędzle do makijażu Hakuro oferują do make-up te o lekko zaokrąglonym, stożkowatym kształcie. Dzięki temu pozwala on budować warstwowy makijaż i utrwalić go. Do makijażu oka warto też wykorzystać pędzel do blendowania cieni do powiek. Może on mieć różny kształt, ale zawsze musi być kulisty (potocznie nazywa się go pędzel kulka). Kupując ten pędzel, koniecznie zwróć uwagę na jego wielkość. Powinien być on na tyle duży, aby można było dobrze rozetrzeć ostre granice i zblendować ze sobą cienie i na tyle mały, aby nie rozcierać całej powierzchni oka, a przez to nie łączyć ze sobą cieni, których łączyć się nie chce. Pędzle do blendowania cieni do powiek przydatny będzie do wykonywania smoky eye i nakładania kosmetyków w załamaniu powieki.

Ostatnim typem pędzla do makijażu, który należy do zestawu podstawowego, jest ten do make-up brwi. Wygodny model to ten dwustronny, który z jednej strony ma szczoteczkę, a z drugiej płaską, ostrą i ultracienką końcówkę. Pierwsza strona uczesze włoski i zadba o ich pożądany kształt, a druga pozwoli na pomalowanie na skórze pojedynczych włosków. Pędzlem tego typu nakładać można pomadę i specjalne cienie do brwi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here