admnistrator

Jeśli mieszkasz w bloku, to z pewnością nie raz zdarzyło nam się spotkać osobę, która odpowiada za sprawy organizacyjno-porządkowe danego budynku. Taka osoba to właśnie administrator nieruchomości. Bardziej kojarzony jest jednak pod nazwą dozorcy. Taka osoba zazwyczaj odpowiedzialna jest za sprzątanie i dodanie o zieleń wokół danej nieruchomości. Co jeszcze należy do obowiązków takiej osoby? Czy pracując w takim zawodzie można dobrze zarobić? Ile zarabia administrator nieruchomości? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-administrator-nieruchomosci/ 

Co należy do obowiązków administratora nieruchomości?

Osoba, która zatrudniona jest jako administrator nieruchomości przede wszystkim: 

– nadzoruje budynek, budynki, osiedla,

– dba o czystość budynków mieszkalnych,

– prowadzi prace konserwacyjne i remontowe,

– kontroluje stan techniczny urządzeń i instalacji,

– przyjmuje skargi i zgłoszenia od lokatorów,

– bezpośrednia obsługa Wspólnot Mieszkaniowych,

– nadzoruje nad jakością świadczonych usług przez firmy obsługujące nieruchomość (usługi porządkowe, remontowe, serwisowo-techniczne).

Wynagrodzenie administratora nieruchomości – co na nie wpływa?

Wynagrodzenie takiego pracownika zależne jest od wielu czynników. Przede wszystkim pracując jako administrator biurowy zarobimy więcej, jeżeli posiadamy w danej firmie spory staż. Bardzo często wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi malutką cześć pensji jego bardziej doświadczonego kolegi. Tak więc osoba, która posiada dłuższy staż, może liczyć zazwyczaj na lepsze wynagrodzenie. Na zarobki wpływ ma również wielkość firmy. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich zagranicznych przedsiębiorstw. Duże firmy zazwyczaj oferują także bogatszy pakiet świadczeń pozapłacowych. Na zarobki wpływa też lokalizacja firmy. Możliwe jest, że dwie podobne firmy znajdujące się w różnych miastach mogą oferować zupełnie odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Ile zarabia się na takim stanowisku?

Przeciętne wynagrodzenie administratora biurowego wynosi 5 000 złotych. Jest to o 300 zł więcej, od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Pracując na umowie o pracę jest to kwota 3 613 złotych netto. Kiedy w grę wchodzi umowa zlecenie, będzie to 3 778 złotych netto. W rytm zasad umowy o dzieło, będzie to 4 320 złotych netto. Natomiast na umowie B2B, kwota ta wyniesie 4 144 złotych netto. 

Zobacz też: http://alejasztuki.pl/jak-wyglada-praca-administratora-nieruchomosci/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here